SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W SPYTKOWICACH

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Wiktoria Jaromin oraz Samuel Zając, rozpoczęli nowy rok szkolny, mocnym akcentem sportowym.
Wiktoria Jaromin na odbywających się w dniu 27 września 2019 roku Mistrzostwach Małopolski w Kolarstwie Górskim w Sieprawiu, wywalczyła tytuł wicemistrzyni województwa. Wiktoria trenuje kolarstwo górskie od 2015 roku, w klubie sportowym KS Luboń Skomielna Biała, odnosząc wiele sukcesów. Domeną Wiktorii jest nie tylko kolarstwo, ale również narciarstwo alpejskie ( 9 m-ce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci marzec 2019r.).
Samuel Zając, od czerwca 2018 roku jest zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej klubu sportowego MKS Rabka Zdrój. Na odbywających się w dniu 5.10.2019r., zawodach o Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych na dystansie 1000m zajął 1 miejsce. To nie jedyny sportowy sukces Samuela w jego krótkiej, biegowej karierze. W roku szkolnym 2018/2019 wywalczył tytuł mistrza  powiatu nowotarskiego w biegach przełajowych na dystansie 1000m, oraz nieoczekiwanie 5 miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci, walcząc ze starszymi o rok przeciwnikami. Sportowy ,,charakter” Samuela najlepiej obrazuje fakt, że przystąpił On do zawodów będąc w trakcie kuracji, po przebytej ostrej anginie i spadku wagi 2kg, co w kontekście sportów wytrzymałościowych ma bardzo duże, negatywne znaczenie. Samuel jest również zwycięzcą Otwartych Mistrzostw Krakowa w biegu na 500m oraz posiadaczem trzeciego wyniku w kraju, na tym dystansie w roczniku 2009.
Doskonałe wyniki sportowe naszych uczniów, są zarówno promocją szkolnego sportu i zdrowego stylu życia, jak również dobrą reklamą Spytkowic i naszego regionu.
Serdecznie gratulujemy naszym, młodym sportowcom, oraz ich Rodzicom, życząc wytrwałości i dalszych sukcesów.
Łukasz Łoboda