Szkoła wolna od uzależnień

10 września 2019 roku uczniowie starszych klas wszystkich Szkół Podstawowych w Spytkowicach , mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach profilaktyczno – muzycznych pt. „ Szkoła wolna od uzależnień – Złe wpływy ‘’. Spotkanie prowadził Grzegorz Stępień multiinstrumentalista i gitarzysta basowy – czynny muzyk Oddziału Zamkniętego , założyciel zespołu Ornette. 

Fantastyczny kontakt , łatwość dotarcia do młodych ludzi zaowocował bardzo pozytywnym odbiorem. Poruszane problemy : uzależnienie od alkoholu , dopalaczy , narkotyków i cyberprzemocy to tylko kilka tematów poruszonych przez artystę,. Mówiąc o nich , oparł się w dużej mierze o własne doświadczenia jak również obserwację współczesnego świata. Uświadamiał młodym ludziom , że konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów mogą ponosić przez całe życie , a w skrajnych przypadkach mogą one nawet doprowadzić do śmierci własnej lub innych . 

W piękny sposób przekonywał ,że watro rozwijać swoje pasje , zainteresowania, inwestować w siebie i szukać własnej drogi .

Muzyka towarzysząca spotkaniu w wymowny sposób obrazowała poruszane tematy. Można było usłyszeć kompozycje autorstw prelegenta , ale także kultowe przeboje Oddziału Zamkniętego. Po spotkaniu nagrodzono gościa gromkimi oklaskami , a młodzież miała możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z artystą i otrzymania autografu .

Program sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Spytkowicach.