Aktywni i bezpieczni rowerzyści - podsumowanie

Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice działa dopiero sześć lat, a już ma w swym dorobku znaczne osiągnięcia sportowe, nasi członkowie z powodzeniem startują w kolarskich zawodach - mamy min. kilka medali mistrzostw Polski.

Głównym polem działania Towarzystwa, jest jednak organizacja imprez sportowych i turystycznych.  To dzięki pracy naszych członków co roku odbywa się rajd rowerowy Giewont-Hel, w którym regularnie bierze udział  80-90 uczestników. Naszą sztandarową imprezą są wieloetapowe szosowe zawody kolarskie  Podhale Tour, na które przyjeżdżają zawodnicy nawet z odległych regionów Polski. Nie zapominamy również o najmłodszych adeptach kolarstwa, i dla nich właśnie w ramach zadania „Aktywni i bezpieczni rowerzyści” zorganizowane zostały  zawody rowerowe Mini Podhale Tour, które składają się z czterech oddzielnych edycji, a  finałowa odbyła się w Spytkowicach.  Oprócz tego zostały przeprowadzone rodzinne rajdy rowerowe, które przyczyniły się do integracji środowiska cyklistów, umożliwiły bliższe poznanie okolicy oraz służyły promocji turystyki i rekreacji.   Byliśmy na wycieczce krajoznawczej w Toporzysku i Sidzince Małej,  na  Hali Krupowej i Okrąglicy podczas  zakończenia sezonu turystycznego , oraz w Ludźmierzu w gwiaździstej pielgrzymce rowerowej. Rajdy oraz zawody były organizowane przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach oraz były dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy”.
Nasza praca na rzecz rozwoju sportu i rekreacji przynosi widoczne efekty:  bardzo dużo uczestników startuje w zawodach, coraz więcej ludzi uprawia turystykę rowerową. Więcej o naszych przedsięwzięciach  można się dowiedzieć odwiedzając strony http://podhaletour.tcorzel.pl/  oraz http://www.tcorzel.pl/

Stanisław Kowalcze