WYNIKI IV GMINNEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO "MISTRZ MOWY 2016"

W dniu 5 maja 2016 roku, w ZSPG w Spytkowicach odbył się finał IV GMINNEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO "MISTRZ MOWY 2016". Konkurs adresowany był do uczniów klas młodszych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci (85 uczniów klas I – III, w poprzednim roku 47), dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców.

CELE KONKURSU:

- rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa ojczystego,
- upowszechnianie zasad poprawności i wyrazistości wymowy wśród uczniów.

Spośród zwycięzców  etapów szkolnych, komisje wyłoniły dwunastu finalistów:

Szkoła Podstawowa nr 1:

BARTŁOMIEJ SKAWINIAK - kl. I
JAKUB KUBARSKI - kl. I
ANNA MITER -  kl. II
MICHALINA KOWALCZYK  - kl. III

Szkła Podstawowa nr 2:
OLIWIA KOŚCIELNIAK – kl.I
MARTYNA  MASTALERZ – kl. I
MAGDALENA FIEDOR – kl. II
OLAF TRUTY - kl. III

Szkoła Podstawowa nr 3:
KLAUDIA TRYBUŁA   - kl. I
SAMUEL ZAJĄC  -  kl. I
ZUZANNA JAGÓDKA – kl. II
JULIA BRYNKUS – kl. III

Uczestnicy dzielnie  walczyli o tytuł "MISTRZA MOWY 2016" i tytuły  WICEMISTRZÓW. 

Jury w składzie:   Danuta Zawiłowicz   –  dyrektor ZSPG, Elżbieta Papanek – bibliotekarz, Gminne Centrum Kultury, Anna Szyszka – pedagog szkolny, oceniało prawidłową artykulację głosek, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych tekstów.

Decyzją członków komisji:

NAGRODĘ WÓJTA GMINY SPYTKOWICE :

statuetkę i tytuł - „Mistrz Mowy 2016”
przyznano   MAGDALENIE  FIEDOR (klasa II, SP nr 2)

"Wicemistrzami Mowy 2016" zostali:
MICHALINA KOWALCZYK (klasa III,  SP nr 1)
i
OLAF TRUTY (klasa III, SP nr 2)

Komisja przyznała również   nagrodę specjalną, którą otrzymał:
BARTŁOMIEJ SKAWINIAK   (klasa I, SP nr 1)

POZOSTALI FINALIŚCI:

JAKUB KUBARSKI  (SP 1, kl. I)
ANNA MITER  (SP 1, kl. II)
OLIWIA KOŚCIELNIAK   (SP 2, kl. I)
MARTYNA  MASTALERZ  (SP 2, kl. I)
KLAUDIA TRYBUŁA  (SP 3, kl. II)
SAMUEL ZAJĄC   (SP 3, kl. I)
ZUZANNA JAGÓDKA  (SP 3, kl. I)
JULIA BRYNKUS  (SP 3, kl. III)

Zmagania dzieci obserwowali uczniowie klas I – III,   nauczyciele i  rodzice. Konkurs swoją obecnością zaszczyciła  Sekretarz Urzędu  Gminy Spytkowice -  Pani Grażyna Wojdyła.

Serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Ryszardowi Papankowi – fundatorowi  statuetki „Mistrza Mowy 2016” oraz pozostałych nagród książkowych dla wszystkich finalistów konkursu. 

Dziękuję Dyrektorom szkół za ufundowanie  nagród  dla zwycięzców eliminacji szkolnych, Paniom: Danucie Zawiłowicz ( również za nagrodę specjalną), Czesławie Basisty i  Barbarze Czerniak – Fiedor.

Podziękowania kieruję również w stronę Pani Marty Pawlik właścicielki księgarni w Spytkowicach.    

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Dziękuję Szanownej Komisji za owocną pracę, Nauczycielom i Rodzicom za pomoc       w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Specjalne podziękowania składam  Pani Cecylii Papaj nauczycielce SP1, pomysłodawczyni i wykonawczyni (jak zawsze) pięknej, bajecznej scenografii. 

Wszystkich uczniów zapraszam do udziału w kolejnych edycjach.


W poprzednich latach statuetki "MISTRZA MOWY" zdobyli:

WOJCIECH KRAKOWIAK - (rok 2013, SP nr 1)
WIKTORIA STACHOWICZ - (rok 2014, SP nr 1)
ZUZANNA RUSNAK  - (rok 2015, SP nr 1)

Wicemistrzami zostali:
      
ALEKSANDRA RZESZÓTKO  ( rok 2013, SP nr 2)
KACPER BIERNAT   ( rok 2013, SP nr 1)
MONIKA KALEMBA  ( rok 2014, SP nr 2)
WANESSA BYDŁOŃ  ( rok 2014, SP nr 3)
JULIA  BRYNKUS ( rok 2015, SP nr 3)
KRYSTYNA  PAWLIK ( rok 2015, SP nr 1)

GRATULACJE!!!
       
Organizator:
Logopeda - Anna Krakowiak