I FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA


Dnia 31 maja 2015 roku w piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I festyn z okazji Dnia Dziecka. Głównym inicjatorem uroczystości był Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, a organizatorami Gminne Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 2.
Na obchody Dnia Dziecka przybyło wiele rodzin, mnóstwo rozradowanych dzieci, dla których przygotowano  wspaniałe atrakcje. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, Przewodniczący Rady Gminy  Pan Józef Kościelniak, Radni Gminy, Dyrekcje Szkół Podstawowych oraz nauczyciele, za co serdecznie dziękujemy.
Uroczystość rozpoczęła się krótkimi przemówieniami władz oraz  gorącymi życzeniami dla wszystkich dzieci. Na początek przygotowano podsumowanie  całorocznego międzyszkolnego konkursu czytelniczego  ”W każdej szkole są książkowe mole” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach, którego głównym celem było zmotywowanie dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki.
W konkursie tym przyznano nagrody dla najaktywniejszej szkoły i  klasy. Ponadto z każdej klasy wyłoniony został najlepszy uczeń, który uzyskał największą ilość punktów.
Za największą aktywność szkolną nagrodzona została Szkoła Podstawowa nr 2 i otrzymała pakiet książek do swojej szkolnej biblioteki. Zwycięską klasą okazała się klasa II, której uczniowie nagrodzeni zostali wyjazdem do nowo otwartego kina „Śnieżka” do Rabki Zdroju. Najaktywniejsi uczniowie poszczególnych klas otrzymali dyplomy i nagrody. Szczegółowa klasyfikacja i nazwiska zwycięzców dostępne poniżej.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za motywowanie uczniów do udziału w konkursie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach.
 Po uroczystym wręczeniu nagród dzięki animatorom „Stacji Event” dzieci zostały przeniesione w świat piratów, gdzie na wspólnym okręcie podczas morskiej żeglugi w poszukiwaniu skarbów pokonywali wiele przeszkód, wykonywali najróżniejsze zadania. Emocje podczas wspólnej zabawy były ogromne. Taniec, kręgle, wielkie bańki mydlane, skoki w workach to tylko nielicznie wymienione  zabawy, w których dzieci brały udział.
Dodatkową atrakcją cieszącą się ogromnym zainteresowaniem był kącik plastyczny, gdzie dzieci wspólnie malowały banderę piracką, otrzymywały wspaniale skręcone balony w postaci pirackich szabli,  kwiatów, zwierzątek itp. oraz wykonywały i ozdabiały samodzielnie prace.
Podczas trwania festynu odbywał się również turniej szachowy cieszący się ogromnym zainteresowaniem uczestników oraz prowadzono rozgrywki sportowe pod okiem animatora. Wszystkie konkurencje zostały nagradzane drobnymi upominkami.
Dodatkową atrakcją, która sprawiała wiele radości dzieciakom były bezpłatne dmuchańce: mała zjeżdżalnia i zamek do skakania, z których dzieci miały możliwość korzystania bez żadnych ograniczeń.  
W trakcie zabawy dzieci miały możliwość posilić się zakręcanymi ziemniaczkami, popcornem, osłodzić watą cukrową i schłodzić magicznym kolorowym napojem.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę. Pani Dyrektor Czesławie Basisty dziękujemy z udostępnienie miejsca,  Panu Wójtowi za pomysł i zaangażowanie w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości dla dzieci.