VI BIEG SWATA

Udało się!!

VI BIEG SWATA odbył się, choć nie do końca w klimacie narciarskim ale za to z akcentem :) Organizatorzy wyczekiwali powrotu zimy, jednak nastąpiło to dopiero w dniu zawodów. Wspólna decyzja brzmiała następująco: niewystarczająca ilości śniegu by start odbył się na nartach biegowych.

Zastępczo zawody rozegrane zostały w marszobiegu z kijami. Przewidziano trzy konkurencje w zastępczej formie VI Biegu Swata:
1. Dorośli - marszobieg z kijami
2. Bieg Przełajowy - dzieci ze szkół z gminy Spytkowice
3.Gry i zabawy dla najmłodszych

Grupa starsza mężczyzn rywalizowała na trasie 5km w marszobiegu z kijkami. Nadal przeważająca ilość zgłoszonych uczestników to panowie, cieszymy się bardzo, gdyż uczestniczek płci pięknej znacznie w tym roku przybyło. W kategorii dorosłych zapisano 39 uczestników.
Panie miały do pokonania 2,5 km pętlę. Trasa dla wszystkich była bardzo wymagająca, początkowo płaska po chwili wznosiła się aż do około 600m n.p.m na najwyższą górę w okolicy "Bazicę", skąd teren opadał w dół w kierunku "Dziołu". Dalej przez "Bucnik", "Podmiejski Chodnik" do szałasu "Pod Jałowcami" na metę. Ku zaskoczeniu wszystkich, najliczniejszą grupą dobrze bawiących się zawodników były dzieci i młodzież. Zgłoszonych uczestników do biegu było 20 a dzieci do gier i zabaw 28. Konkurencją dla dzieci od klasy III szkoły podstawowej  do młodzieży gimnazjalnej był bieg przełajowy, a do pokonania mieli pętlę 300m , w zależności od wieku zawodników dostosowaliśmy ilość okrążeń. Nie było łatwo biegać po świeżo nasypanym sypkim śniegu. Mimo wszystko poradzili sobie i pokazali jak można aktywnie spędzić niedzielę, łamiąc klasyczną etykietkę młodych ludzi spędzających swoje wolne chwile tylko przy komputerze:).

Śmiech i moc wesołych okrzyków towarzyszyły gronu najmłodszych naszych uczestników. Mieli do pokonania 4 ciężkie konkurencje : sprawdzający zwinność narciarski tor przeszkód, łamigłówki pobudzające myślenie, układanie budowli rozwijające kreatywność, edukacyjne przeszkolenie z zakresu przygotowania się do wyjścia na narty biegowe. Wszystkie stanowiska obstawione były przez koordynatorki, które oceniały rzetelnie pracę dzieci i wpisywały zaliczenia do małego dzienniczka który otrzymał każdy z uczestników. Na zakończenie zmagań wyłoniliśmy zwycięzców z poszczególnych konkurencji, udekorowaliśmy medalami wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody rzeczowe wszystkim młodszym uczestnikom. Fotoreporterzy uchwycili naszych bohaterów na pamiątkowych fotografiach. Gratulujemy wszystkim, którzy podczas zmagań dali z siebie wszystko i składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu "Biegu SWAT-a". Uczestnikom za chęć zmagania się ze sobą i z trasą, kibicom za doping i brawa. Dziękujemy i cieszymy się że nas przybywa. Zapraszamy zaś, hej!!!

Więcej informacji na stronie http://www.tcorzel.pl/bieg-swata/

Organizatorzy