VII FINAŁ AKCJI I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W dniu 6 grudnia 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach odbyła się kolejna  VII akcja I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM.
Organizatorem tejże akcji był Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek, Gminne Centrum Kultury,  Pani Dyrektor Danuta Zawiłowicz oraz nauczyciele Zespołu Szkół, którzy przygotowywali scenografię oraz koordynowali pracę wolontariuszy.
VII akcja I TY ZOSTAŃ ŚWIETYM MIKOŁAJEM skierowana była głównie do dzieci mieszkających w Spytkowicach z szczególnym uwzględnieniem rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej oraz osób niepełnosprawnych.  Dzięki ofiarności ludzi dobrego serca, sponsorom  zostało przygotowanych150 paczek, w których znalazły się artykuły i przybory szkolne, zabawki oraz artykuły spożywcze i słodycze.
Na finale akcji nie zabrakło przedstawicieli władz, Dyrekcji placówek oświatowych oraz sponsorów.  Całość imprezy uświetniły programy artystyczne przygotowane przez dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek, dzieci z przedszkola Stokrotka, grupy z zespołu regionalnego Krzesani oraz występ dzieci z klasy „0” Szkoły Podstawoewej nr 3 w Spytkowicach. 
Ponadto wielką atrakcją dla wszystkich okazali się zaproszeni goście z grupy animacyjnej „Stacja Event”, którzy wcielili się w rolę elfów, Mikołaja oraz jego pomocników. Przygotowany przez nich bogaty program pozwolił każdemu dziecku na uczestnictwo w różnorodnych zabawach, konkursach i tańcach. 
Wielką atrakcją okazały się balony, z których tworzono dla dzieci różne zwierzęta, różdżki oraz miecze. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także kącik plastyczny, przy którym dzieci wykonywały różne ozdoby świąteczne, bransoletki makaronowe itp.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację tejże akcji. W szczególny sposób pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Spytkowice Panu Ryszardowi Papankowi, Dyrekcji Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych oraz nauczycielom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe i przekazane artykuły.
Dziękujemy również uczniom, którzy z oddaniem i zaangażowaniem pracowali na rzecz VII akcji I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM.