GCK - informacja

Wraz z rozpoczęciem wakacji w Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach odbyły się pierwsze zajęcia, w których chętnie uczestniczyły zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli.
W poniedziałek 30 czerwca miała miejsce nauka gry na keyboardzie i gitarze, którą poprowadził Pan Łukasz Dziechciowski. W zajęciach uczestniczyło 5. dzieci, każde z nich indywidualnie przez 30 min. zaznajamiało się z wybranym przez siebie instrumentem gitary lub keyboardu. Zajęcia są odpłatne, ich koszt pokrywają rodzice. W tym dniu odbyły się także bezpłatne zajęcia z Dziennikarstwa dla dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej. Prowadząca zajęcia Pani Monika Mastalerz przedstawiła dzieciom kwestie organizacyjne i przydzieliła im pierwsze dziennikarskie zadania.
We wtorek 1 lipca odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci do lat 13 pod kierownictwem Pani Eweliny Kosek. Dzieci były w różnym wieku poczynając od przedszkolaków do dzieci z klas VI szkoły podstawowej. Część dzieci samodzielnie  uczyła się odwzorowywać rysunki natomiast młodszym dzieciom pomagali opiekunowie. O godzinie 14 rozpoczęły się zajęcia „Czasoumilacze”, podczas których dzieci pod opieką Pani Moniki Mastalerz  najpierw przygotowywały a później piekły ciasteczka. Następnie o godzinie 15 odbyły się zajęcia z tańca integracyjnego dla dzieci do lat 10, na których najmłodsi uczyli się poprzez zabawę podstaw tańca klasycznego i nowoczesnego. Wszystkie powyższe zajęcia mają charakter bezpłatny, dlatego wiele dzieci może z nich skorzystać (liczba dzieci na każdych z tych zajęć średnio wynosiła 40. dzieci). O godzinie 16 odbyły się również odpłatne zajęcia z rytmiki dla dzieci do 5 lat prowadzone podobnie jak taniec integracyjny przez Panią Marię Sęk. Celem zajęć jest rozwijanie koordynacji ruchowo - motorycznej, pamięci a także wrażliwości muzycznej i wyobraźni poprzez zabawę przy muzyce.
W środę 2 lipca o godz. 19.30 odbył się pierwszy Aerobik, który skierowany był dla osób w każdym wieku, chcących poprawić swoją sprawność fizyczna poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniające. W zajęciach uczestniczyło około 40 osób a  poprowadziła je odpłatnie Pani  Klaudia Kurańda.
We czwartek 3 lipca o godzinie 10 Pani Ewelina Kosek poprowadziła zajęcia plastyczne dla młodzieży, podczas których uczestnicy uczyli się rysować w pomniejszeniu lub powiększeniu. Następnie o godzinie 14 Pani  Monika Mastalerz poprowadziła zajęcia z dziennikarstwa, tym razem dla młodzieży gimnazjalnej, które dotyczyły spraw organizacyjnych i wprowadzających. Zajęcia w obu przypadkach mają charakter bezpłatny.
W piętek 4 lipca o godzinie 15 odbyły się zajęcia z Taekwondo, którym przewodniczył Pan Kazimierz Stożek. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych dzieci, pomimo obowiązku uiszczenia opłaty. Dzieci podczas pierwszych zajęć zaznajamiały się z podstawowymi krokami i istotą tej sztuki walki, towarzyszyli im także rodzice, którzy obserwowali ich poczynania.
W sobotę 5 lipca o godzinie 15 Pani Kinga Ozimek rozpoczęła pierwsze zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat. Dzieci podczas zajęć będą stopniowo zapoznawać się z takimi stylami tańca jak: break dance, funky, hip hop, looping, hause itp. Następnie o godzinie 17 odbył się aerobik przeznaczony dla osób powyżej 40 roku życia. Prowadząca Pani Klaudia Kurańda starała się dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń w zależność od poziomu sprawności ruchowej danej osoby.