II miejsce „Lalkarzy” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży

Na odbywającym się w dniach 24-27 czerwca br. w Suwałkach Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2014” grupa teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zajęła drugie miejsce  w kategorii zespołów dziecięcych. „Lalkarze” otrzymali nagrodę za „czystość formy teatralnej i precyzję wykonania”  spektaklu „Czarno na białym”  w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków.

W tegorocznym „Wigraszku” wzięły udział  zespoły dziecięce i młodzieżowe między innymi ze Słowacji, Litwy, Białorusi i Polski.

Jury pod przewodnictwem Dariusza Skibińskiego (aktora, reżysera, pedagoga) miało bardzo twardy orzech do zgryzienia. „Spektakle były znakomite, na wyjątkowo wysokim poziomie...” – powiedziała przed ogłoszeniem werdyktu jurorka, teatrolog Krystyna Kozioł.

Wyjazd do Suwałk nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Pragniemy serdecznie podziękować firmie ADECCO CAMPUS, ZESPOŁOWI ELEKTROWNI WODNYCH NIEDZICA S.A.,  BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU w Rabie Wyżnej oraz instytucji patronującej – POWIATOWEMU CENTRUM KULTURY w Nowym Targu.

Dziękujemy również władzom naszej gminy, dyrekcji ZSPG i SP nr 2 w Spytkowicach za życzliwość i pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć. Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie trzymali kciuki i kierowali ciepłe słowa pod naszym adresem.

Rok szkolny 2013/2014 był bardzo pracowity. Cztery festiwale i cztery nagrody, próby do nowego spektaklu. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca została zauważona i doceniona przez jury festiwalowe , że godnie  reprezentowaliśmy szkołę, gminę i powiat nowotarski.

Przed nami wakacje – czas na odpoczynek.  Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będziemy mogli dostarczyć Państwu ponownie wielu wzruszeń, radości i wielkich teatralnych przeżyć.Grupa Teatralna LALKARZE