DZIEŃ Z FRANKLINEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SPYTKOWICACH

W dniu 6 czerwca z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka  w Bibliotece Publicznej zorganizowany został Dzień z Franklinem. Z tej okazji zaproszone zostały dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy „O” z Gminy Spytkowice. Zaproszenie przyjęło Gminne Przedszkole Stokrotka oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek. W sumie gościliśmy ok. 80 dzieci. Po przywitaniu przez Panią Dominikę Leśniak wszystkich gości nastąpiła część oficjalna związana z przedstawieniem w formie prezentacji multimedialnej postaci bohatera dzisiejszego dnia.  Następnie dzieci z mnóstwem entuzjazmu przywitały Maskotkę Franklina udostępnioną nam na dzisiejsze święto przez wydawnictwo Debit, z którym współpracujemy.
W dalszej części programu dzieci wysłuchały dwóch  czytanych bajek oraz ochoczo przystąpiły do testu balonowego z wiedzy o Żółwiku i jego przygodach. Następnie dzieci wraz z Franklinem wzięły udział w zabawach ruchowych i poczęstunku. Gdy nabrały już sił znów ochoczo przystąpiły do malowanek, labiryntów i układania puzzli.  
Bardzo chętnie uczestniczyły także w malowaniu twarzy. Tego niełatwego zadania podjęli się Gimnazjaliści, którzy wykonywali przepiękne dekoracje buzi. Przedostatnim punktem dzisiejszej imprezy było oglądanie filmu animowanego.  Na koniec  każdy z uczestników przy wyjściu otrzymał pamiątkowe gadżety przygotowane specjalnie na dzisiejszy dzień.   
Liczymy, że ten wyjątkowy dzień upłynął przedszkolakom bardzo miło i niebawem ponownie odwiedzą progi biblioteki.

Alicja Kasza