Podziekowania dla grupy teatralnej "Lalkarze"

W dniu 30 grudnia 2013 roku odbyła się XXXIII zwyczajna sesja Rady Gminy  Spytkowice, na którą zostali zaproszeni Państwo Anna i Jacek Krakowiakowie założyciele grupy teatralnej „ Lalkarze”, która zdobyła I miejsce w I Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych.

Przewodnicząca Rady Gminy Pani Barbara Dziur w imieniu własnym oraz  Rady Gminy Spytkowice zabierając głos  podziękowała  zaproszonym gościom następującymi słowami :

Drodzy Państwo Anno i Jacku Krakowiakowie.
W imieniu całej Rady Gminy Spytkowice pragnę serdecznie Państwu pogratulować sukcesów jakie odnosi grupa teatralna „Lalkarze”. To dzięki sercu, pasji, wytrwałości, profesjonalizmowi jaki wkładają Państwo w swoją pracę ci młodzi aktorzy mogą zdobywać tak wspaniałe wyróżnienia, bo praca ta absolutnie zasługuje na bycie zauważoną i docenioną. Wygrane Przeglądy w Żabnie, Puławach, Strzelcach Opolskich, które odnosiły poprzednie spektakle, a także ogromny sukces najnowszego „Czarno na białym”, którym mali aktorzy ujęli serca jurorów tegorocznej edycji nowosądeckiego Bajdurka, a także I Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych są tylko potwierdzeniem słuszności tych słów.
Również i my zauważamy i doceniamy Państwa zaangażowanie i wkład w rozwój tych młodych, utalentowanych ludzi, którzy oprócz nabycia umiejętności aktorskich stają się także bardziej wrażliwi i otwarci na kulturę, sztukę, piękno, drugiego człowieka. Zyskują bardzo wiele i dzielą się tym z innymi, z nami-odbiorcami,  sprawiają, że (parafrazując „Hymn lalkarzy”) lalka z drewna na cieniutkich sznurkach potrafi nas poruszyć, rozbawić do łez, że możemy na chwilę oderwać się od codzienności i wspólnie zastanowić, który kolor jest ważniejszy.
To także ogromny wkład w promocję naszej Gminy, Zespołu Szkół, a właściwie całych Spytkowic- miejscowości tak niewielkiej, która wydawać by się mogła trudna do odszukania na mapie, a jednak twardo podkreślająca swoją obecność na arenie ogólnopolskiej. Z łatwością więc można zauważyć, że jej wielkość zależy nie od powierzchni jaką zajmuje lecz od tego, kto tę ziemię zamieszkuje- ludzie zdolni, ambitni, ogromnie wytrwali i pracowici.
Cieszymy się każdym osiągnięciem „Lalkarzy” i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów, a Państwu sił i wiary w swoje możliwości każdego dnia, gdyż Wasza praca nie idzie na marne i daje wspaniały owoc już dziś.

Za wszystko serdecznie dziękujemy !

Przewodnicząca Rady Gminy Spytkowice
Barbara Dziur