Pasmo sukcesów „Lalkarzy” trwa nadal…

Grupa Teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zajęła pierwsze miejsce na 43 Ogólnopolskich Strzeleckich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Lalek w Strzelcach Opolskich. Jury pod przewodnictwem Krystiana Kobyłki Dyrektora Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki przyznało również nagrodę Annie i Jackowi Krakowiakom za reżyserię spektaklu „Czarno na białym”, z którym „Lalkarze” wystąpili w Strzelcach.
Zespół jest finalistą Pierwszego Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych organizowanego przez TVP. W eliminacjach regionalnych we wszystkich oddziałach TVP wzięło udział 180 zespołów. W każdym z regionów wybrano po jednym przedstawieniu w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Do ostatniego etapu konkursu Kapituła  zakwalifikowała  po 2 zespoły w każdej kategorii.
W miniony poniedziałek  w Teatrze „Rabcio” w Rabce-Zdroju „Lalkarze” nagrali spektakl dla TVP, który zostanie pokazany w ramach Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych            w TVP Regionalna w paśmie ogólnopolskim 21 listopada o godz. 11.45
 Od 20 do 29 listopada na stronie internetowej www.iteatr.tvp.pl można głosować na przedstawienie  „Czarno na białym”.  8 grudnia br. w siedzibie TVP w Warszawie odbędzie się finałowa gala z udziałem „Lalkarzy”, na której poznamy ostateczne wyniki konkursu. TVP będzie gościć również w tym dniu w  Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach. Transmisja na żywo w TVP Regionalna od godz. 13.30 do godz. 14.45.

A.J.Krakowiakowie