Po 5 latach przerwy "Lalkarze" wrócili na deski sceniczne.

Grupa teatralna LALKARZE ze Spytkowic po 5 latach przerwy wróciła na deski sceniczne z nowym spektaklem „Czarno na białym” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków, założycieli i opiekunów zespołu. Powrót był szalenie udany.

W maju br. "Lalkarze" zajęli pierwsze miejsce na XXVIII Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" w Nowym Targu oraz zostali nominowani do przeglądu finałowego w Nowym Sączu, który odbył się w czerwcu tego roku.

W Nowym Sączu zaprezentowało się 20 najlepszych zespołów spośród 166 wyłonionych w eliminacjach powiatowych w całej Małopolsce.

KOMUNIKAT KOMISJI ARTYSTYCZNEJ finału XXVIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2013

Komisja Artystyczna w składzie:

Włodzimierz Jasiński – aktor, reżyser, scenarzysta teatralny /Kraków/
Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, scenarzysta teatralny /Kraków/
Ilona Stanaszek - instruktor teatralny /Tarnów/

po obejrzeniu w Nowym Sączu w dniach 12-13 czerwca 2013 r. 20. widowisk teatralnych, postanowiła podziękować Zespołowi Teatralnemu LALKARZE ze Spytkowic - działającego pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za kapitalny zamysł inscenizacyjny, perfekcyjną realizację i doskonałe aktorstwo w spektaklu "Czarno na białym".

W październiku zespół wygrał eliminacje regionalne w kategorii - szkoła podstawowa Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych organizowanego przez TVP i został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 8 listopada 2013r.                         

"LALKARZE" zaprezentują się jeszcze 15 listopada br. na Ogólnopolskich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Lalkowych w Strzelcach Opolskich.

W dużej mierze do reaktywacji zespołu przyczynił się pan Jacek Klinowski – Przewodniczący Komisji Kultury, Rozwoju i Promocji Powiatu Nowotarskiego.

Instytucją patronującą zespołowi jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

"CZARNO NA BIAŁYM"
Scenariusz i reżyseria: Anna i Jacek Krakowiakowie na podst. wierszy Marcina Brykczyńskiego "Czarno na białym"
Muzyka: Bogdan Szczepański
Obsada: Katarzyna Jaromin, Zuzanna Jąkała, Aleksandra Kalemba, Wojciech Krakowiak, Dorota Kwak, Olga Lichota, Dominika Miter, Piotr Parzątka, Szymon Pluta, Aleksandra Rzeszótko, Weronika Sabara, Emilia Żmuda, Damian Żmuda.