KGW w Marcinkowicach

KGW ze Spytkowic zdobło II miejsce w V Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW w Marcinkowicach 21.09.2013r.Nasze Gospodynie  z wielkim zaangażowaniem i indywidualnym urokiem aktorskim wystąpiły w przedstawieniu ,,Znachorka" napisanym i wyreżyserowanym przez Beatę Rzeszótko.

Komisja Artystyczna pracowała w składzie: Maria Brylak-Załuska (etnograf z Nowego Sącza, przewodnicząca), Lucyna Kmak (specjalistka ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Benedykt Kafel (etnograf z MCK SOKÓŁ). Jury obejrzało występy artystyczne (scenki i pieśni ludowych), skosztowało wspaniałych potraw, oceniło wykonane podczas konkursu tradycyjne palmy i krzyżyki wielkanocne.

Do rywalizacji przystąpiło 11 kół z 8 powiatów Małopolski (chrzanowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, suskiego, wielickiego).