Informacje Urzędu Gminy

Badania ankietowe realizowane w 2021 r.

W 2021 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził liczne badania ankietowe gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw i instytucji na terenie województwa małopolskiego. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 roku poz. 443, z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej.

Gmina Spytkowice organizuje bezpłatny transport do punktu szczepień

Samorządy mają obowiązek organizacji transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Szczepienie przeciwko COVID-19

Dlaczego warto się zaszczepić? 10 powodów:
1. Uchronisz się przed zakażeniem COVID-19
2. Uratujesz komuś życie
3. Bo masz taką możliwość – szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczna
4. Pomożesz zwalczyć pandemię na świecie
5. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych
6. Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje
7. Bo zostaniesz zbadany wcześniej i poznasz swój stan zdrowia
8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności

KOMUNIKAT

Informujemy, iż zgodnie z Narodowym Programem Szczepień od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Więcej informacji tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Informacja

Zarząd Województwa Małopolskiego corocznie przeznacza środki na zadania wynikające z ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych, w tym na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji.

Informacja w związku z podwyżką cen za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy

W związku z podwyżką cen za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w naszej Gminie w roku 2021, pragnę Państwu wyjaśnić parę kwestii, które zapewne Państwa nurtują jak również są przyczyną wielu nie domówień.

Informacja

 W związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc  finansową.
Pomoc finansową będą mogły otrzymać mikroprzedsiębiorstwa, małe albo średnie przedsiębiorstwa, które w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada poniosły straty.

Godziny pracy urzędu

Szanowni Państwo,
Drodzy Klienci Urzędu Gminy w Spytkowicach.

Uprzejmie informujemy, że pomimo wprowadzonych dodatkowych obostrzeń związanych ze wzmożonym rozprzestrzenianiem się wirusaSARS-CoV-2 Urząd Gminy pracuje bez zmian na dotychczasowych zasadach w godzinach od 7.45- 15.45

Kasa czynna od 8.00 do 12.00

Przypominamy, że jeżeli zaistnieje, zdaniem Państwa, potrzeba bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu Gminy, bardzo prosimy o WCZEŚNIEJSZE SKONSULTOWANIE WIZYTY TELEFONICZNIE.

URZĄD SKARBOWY W NOWYM TARGU ZAWIESZA OBSŁUGĘ BEZPOŚREDNIĄ

Ze względu na wprowadzenie w powiecie nowotarskim zwiększonych obostrzeń związanych ze wzrostem zakażeń COVID-19, Urząd Skarbowy w Nowym Targu, nie będzie prowadził obsługi bezpośredniej
Od 5 października 2020 r. do odwołania, żeby ograniczyć potencjalne źródło zakażeń, Urząd Skarbowy w Nowym Targu nie będzie prowadził obsługi bezpośredniej. Obsługa klientów, realizowana będzie wyłącznie poprzez usługi elektroniczne oraz informację telefoniczną.

Strony